استفاده از زیتون سیاه روغنی به جای کرم دست در ترکیه

انسان و حیوانات آزمایشی به دلیل استفاده بیش از حد از تعداد زیادی آفت کش و دارو به طور مسری از سمیت کلیوی رنج می برند.

زیتون سیاه روغنی در ترکیه در وعده ی صبحانه استفاده می شود.

آمیکاسین (یک آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید نیمه مصنوعی) برای درمان عفونت های گرم منفی استفاده می شود. با این حال، شناخته شده است که باعث سمیت کلیوی می شود.

در مطالعه‌ای بر روی موش‌ها، آمیکاسین به‌طور قابل‌توجهی مقادیر سرمی اوره و کراتینین را افزایش داد، در حالی که تجویز همزمان OLE و VOO به طور قابل‌توجهی مقادیر آنها را کاهش داد و از سمیت کلیوی ناشی از آمیکاسین محافظت کرد .

بیماری های عصبی مانند سکته مغزی، پارکینسون و بیماری های آلزایمر، نگرانی های جدی برای سلامت انسان هستند. این بیماری‌ها ظاهرهای پاتولوژیک مکرری دارند.

مانند القای التهاب، تجمع غیرطبیعی پروتئین، آپوپتوز، استرس اکسیداتیو، سمیت برانگیختگی و اختلال هموستاز Ca2+. شواهد زیادی وجود دارد.

از تأثیرات مطلوب رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از تخریب عصبی در انسان حمایت می کند . رژیم های غذایی مدیترانه ای به دلیل داشتن محتوای پلی فنولی غنی از EVOO، اثرات مفیدی بر سلامت انسان دارد. قابل ذکر است.

گزارش شده است که روغن زیتون تأثیر مثبتی بر بیماری پارکینسون دارد زیرا پلی فنول‌های موجود در روغن زیتون می‌توانند مکانیسم سلولی متفاوتی را که در شروع و توسعه بیماری دخیل است را تغییر دهند .

حیاتی ترین و فعال ترین جزء روغن زیتون اولئوروپئین است که نشان داده است آسیب سلولی، آپوپتوز و استرس اکسیداتیو را در سلول های PC12 ناشی از 6-OHDA در مدل آزمایشگاهی بیماری پارکینسون کاهش می دهد.

علاوه بر این، عصاره زیتون (400 و 600 میکروگرم بر میلی‌لیتر) یا اولئوروپئین (20 و 25 میکروگرم در میلی‌لیتر) اثرات محافظتی عصبی روی سلول‌های PC12 تحت تأثیر 150 میکرومولار 6-OHDA نشان دادند.

به طور مشابه، یکی دیگر از اجزای فعال روغن زیتون است که نشان داده است سطوح 5-S-سیستینیل-دوپامین ناشی از مهارکننده های مونوآمین اکسیداز را کاهش می دهد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.