اهمیت زیتون در مصر باستان

این مقاله دنباله‌ای بر یک مطالعه قبلی درباره شواهد باستان‌شناسی برای تولید روغن زیتون در طرابلس رومی است.
اطلاعات باستان‌شناسی در مورد زیتون پرورده لاهیجان را با شواهد تجارت روغن طرابلس ترکیب می‌کند که با شناسایی ظروف طرابلسی (آمفورا) آشکار می‌شود.
توجه، به ویژه، به مطابقت ظاهری بین نتیجه گیری های انجام شده در رابطه با داده های استقرار و اهمیت اجتماعی اقتصادی تمبرهای روی آمفورهای طرابلسی جلب می شود.
هر دو مجموعه داده ها از این دیدگاه حمایت می کنند که نخبگان شهری منطقه، و به ویژه نخبگان شهر لپسیس مگنا، کنترل مقدار بسیار قابل توجهی از تولید نفت مازاد را در دست داشتند.
این منبع زیتون پرورده مجلسی اصلی شکوفایی فردی است که تا حدی با کمک های گزاف ساختمان های عمومی ثروت قابل توجه اشراف لپسیتانی بوده.
زیتون
که تعداد فزاینده ای از میان آن ها به عنوان سناتور یا سوارکار در سطح بالایی در دولت مرکزی امپراتوری روم شرکت کنند. اوج این روند، ارتقاء سپتیمیوس سوروس به عنوان اولین امپراتور آفریقایی در سال 193 بعد از میلاد بود.
سلطنت او مزایای کوتاه مدت آشکاری را برای شهر خود به ارمغان آورد، اما پس از مرگ او و ترور هر دو پسرش در سال 217 پس از میلاد، ثروت او به دست آمد.
شهر به بدترین حالت تغییر کرد. در زمان سوروس، شهر به دولت روم «مالیات» داوطلبانه بر زیتون پرورده کامتا پیشنهاد داده بود.
این به همراه جذب زمین های زیادی در املاک امپراتوری باید مقدار قابل توجهی از مازاد کشاورزی را از کنترل محلی خارج کرده باشد.
در یک زیتون پرورده گشنیز ، برخی از نظرات در مورد مشکلات تلاش برای تعیین کمیت مقیاس تولید نفت ارائه شده است، و برخی برآوردهای گسترده پیشنهاد شده است.
 • منابع:
  1. The Olive Boom. Oil Surpluses, Wealth and Power in Roman Tripolitania
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از مفتول در خانه شارژر تلفن همراه بسازید!
  2. پرواز شتری که بال نداشت از افسانه تا واقعیت!
  3. انتخاب بهترین هواکش برای ورزش دو و میدانی
  4. استفاده از رب گوجه به عنوان بوگیر یخچال!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.