با پنبه رویاهای ثروتمند شدن را تحقق بخشید

گیاهان پنبه در مناطق گرم بسیاری از نقاط جهان رشد می کنند. چین، هند، ایالات متحده آمریکا و پاکستان برخی از کشورهایی که در زمینه تولید پنبه برتر هستند، می باشند.

ویژگی های فیزیکی
در طبیعت، ارتفاع گیاهان پنبه ای ممکن است به 20 فوت (6 متر) برسد. به عنوان یک محصول، گیاهان پنبه تنها 3 تا 6 فوت (1 تا 2 متر) ارتفاع رشد می کنند.

گیاهان پنبه گل های سفید رنگی تولید می کنند که قرمز می شوند و سپس می ریزند. گلها یک غلاف سبز یا میوه ای به جای می گذارند که غوزه نامیده می شود. داخل هر غوزه 20 تا 40 دانه است. الیاف سفید، که از پوست دانه ها رشد می کنند، دانه ها را احاطه کرده اند. در نهایت، غوزه ها باز شدند تا الیاف داخل آن آشکار شود.

انواع مختلف گیاه پنبه الیافی با طول های مختلف تولید می کند. طولانی ترین الیاف ممکن است 2.5 اینچ (6.5 سانتی متر) طول داشته باشد. این الیاف وارد بهترین پارچه های نخی می شوند. بیشتر الیاف پنبه طولی نزدیک به 1 اینچ (2.5 سانتی متر) دارند.

در حال پردازش
قبل از اینکه الیاف پنبه را به صورت پارچه درآورند، باید تمیز و پاک شوند. در پاکسازی، دستگاهی الیاف را از دانه ها جدا می کند. در مرحله بعد، یک دستگاه الیاف را کارت می کند، یا آنها را در همان جهت شانه می کند. سپس ماشین‌ها الیاف را می‌کشند و به صورت رشته‌های بلندی به نام نخ می‌پیچانند. نخ ممکن است با مواد شیمیایی، رنگ شده یا ترکیب با انواع دیگر الیاف انجام شود. در نهایت یک ماشین نخ را به پارچه می بافد.

پنبه

استفاده می کند
پنبه یکی از محبوب ترین الیاف در سراسر جهان است. مردم از آن برای ساختن لباس، ملحفه، حوله، فرش، بادبان و بسیاری از منسوجات دیگر یا کالاهای پارچه ای استفاده می کنند. پارچه نخی ممکن است سبک یا سنگین باشد. به راحتی قابل شستشو و پوشیدن آن راحت است.

مردم از دانه های پنبه برای تهیه روغن برای پخت و پز، لوازم آرایشی و صابون استفاده می کنند. دام ها از دانه های پنبه و قسمت های باقی مانده از گیاهان پنبه استفاده می کنند.

تاریخ
مردم در هند، چین و مصر باستان، پنبه را پرورش می دادند و از آن استفاده می کردند. مردمان اولیه در قاره آمریکا نیز پنبه کشت می کردند. بازرگانان عرب در حدود 1000 ق.م پنبه را به اروپا آوردند.

پردازش پنبه تا سال 1793 دشوار بود، زمانی که مخترع آمریکایی الی ویتنی پنبه پاک کن را ساخت. این دستگاه الیاف پنبه را از دانه ها جدا می کرد. مردم برده شده در جنوب ایالات متحده به زودی پنبه بیشتری نسبت به قبل تولید کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.