بررسی میزان اثر بخشی استفاده از رادیو جیوه دار

آموزش و پرورش به عنوان یکی از مهمترین راههای دستیابی مدل لباس با پارچه کرپ مازراتی به توسعه ملی شناخته شده است.

با 3 میلیون بزرگسال بی سواد در ایالت لاگوس، مرکز عصبی تجاری کشور، رادیو به یک رسانه واقعی برای آموزش چنین بزرگسالانی تبدیل می شود که به دلایل متعدد از جمله اقتصادی، فرصت تحصیل رسمی را ندارند.

این مطالعه اثربخشی پخش رادیویی آموزشی برای سوادآموزی بزرگسالان در ایالت لاگوس، نیجریه را ارزیابی کرد. پانصد و پنج (505) یادگیرنده بزرگسال شرکت کننده در پروژه یادگیری لاگوس به طور هدفمند انتخاب شدند.

یافته ها نشان داد که اکثریت (62.4٪) از شرکت کنندگان در مطالعه از برنامه رادیویی آموزشی، Mooko Mooka، برای آماده شدن برای آموزش کلاس استفاده کردند، در حالی که 53.5٪ از شرکت کنندگان در مطالعه از برنامه برای تجدید نظر استفاده کردند.

یافته‌ها همچنین نشان داد که 40.6 درصد از آنها سارافون دخترانه مجلسی سه بار در هفته به برنامه گوش می‌دادند و این نشان می‌دهد که فراوانی مواجهه می‌تواند بر مهارت سواد تأثیر بگذارد.

رادیو

این مطالعه به این نتیجه رسید که تکنیک‌های عکس رادیو جیوه دار در ارتقای سواد بزرگسالان مؤثر است و بنابراین توصیه می‌کند که جلسات گوش دادن به رادیو به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش بی‌سوادی بزرگسالان در کشور افزایش یابد.

همچنین، مراکز رسانه های اجتماعی باید در جوامع مختلف ایجاد شود تا گوش دادن گروهی را تشویق کند که در آن فراگیران تحت نظارت باشند.

محققان، مربیان و سازمان های بین المللی بر جوراب دخترانه  نقش محوری آموزش در رابطه با فقرزدایی و توسعه اجتماعی تاکید کرده اند.

 • منابع:
  1. Educational Radio Broadcasting and its Effectiveness on Adult Literacy in Lagos
 • تبلیغات: 
  1. آیا تاکنون میز که با تغییر احساسات شما واکنش نشان می دهد دیده اید
  2. با خوردن این قارچ دیگر نگران گزش پشه نباشید!
  3. آیا می دانستید یاد گرفتن زبان موجب می شود راحت تر ازدواج کنید؟
  4. مرکز فروش بالنگ خشک کوهی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.