دستگاه تصفیه آب صنعتی در شیراز موجب ایجاد سیل عظیمی در آن شهر شد

قبل از جداسازی ویبریو وبا در سال 1884، قبلاً شناخته شده بود که آب عمومی منبع عفونت برای انسان است. در سال 1892، مطالعه ای در مورد وبا در شهرهای هامبورگ و آلتونا بهترین شواهد را در مورد اهمیت تصفیه آب برای محافظت در برابر این بیماری ارائه کرد.

هر دو شهر آب آشامیدنی خود را از رودخانه البه دریافت می کردند.

اما فقط آلتونا از فیلتراسیونی مانند دستگاه تصفیه آب صنعتی در شیراز بود استفاده می کرد. آب آلتونا از البه زیر شهر هامبورگ گرفته شده است.

نتایج واضح بود: آلتونا، حتی با یک منبع آب ضعیف، شیوع وبا به طور قابل توجهی کمتر از هامبورگ داشت. از آنجایی که در این زمان فیلتراسیون شنی آهسته به عنوان یک فناوری استاندارد تصفیه آب ایجاد شده است.

در حدود سال 1887، کشف شد که وقتی فیلتراسیون با انعقاد شیمیایی انجام می شود، سرعت فیلتراسیون می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد، اما باکتری ها، رنگ و کدورت هنوز به طور کمی حذف می شوند.

بنابراین، فیلتراسیون به عنوان فناوری تصفیه آب دارای سابقه علمی قرنی است. واضح است که آلودگی بیولوژیکی و فیزیکی را می توان با فیلتراسیون شکست داد. میکرو آلودگی چطور؟

دستگاه

کشف و شناسایی تدریجی آلاینده‌های شیمیایی و گروهی از آلاینده‌ها منجر به توسعه فیلتراسیون جذبی برای مقابله با ماهیت انتخابی آلاینده‌ها به جاذب‌های مختلف شد.

تقریباً می توان در نظر گرفت که فیلتراسیون جذبی به عنوان فناوری تصفیه آب در دهه 1970 تأسیس شد. این تقریباً 50 سال تحقیق صحیح در مورد این فناوری کلیدی، حجم عظیمی از انتشارات علمی را تولید کرده است.

اگرچه مقالات و کتاب‌های درسی خوبی در مورد تصفیه آب وجود دارد، اما لازم است که یک «دستورالعمل» دسترسی آزاد واقعی از محققان فعال داشته باشیم. این شماره ویژه با هدف ارائه خلاصه ای از جنبه های مهم تصفیه آب، که در واقع در ادبیات علمی پراکنده است، به یک مبتدی تحقیق می کند. هر مشارکتی باید در زنجیره دانش در مورد فیلتر قرار گیرد تا به مبتدیان تحقیق برای شناسایی شکاف های دانش کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.