زنی با ترشی پیاز خانگی خورشت فسنجان درست کرد

یک کنسرو یا نمک شور مواد غیر تشکیل دهنده اضافه شده به نمک های دیگر ممکن است آب نمک را کدر کند. نمک را در خیارشورهای تخمیر شده کم نکنید.

زیرا تخمیر مناسب به نسبت صحیح نمک و سایر مواد بستگی دارد. نمک پولکی از نظر چگالی متفاوت است و استفاده از آن توصیه نمی شود.

برخی از خیارشورهای تازه بسته بندی شده را می توان با خیال راحت با نمک کم یا بدون نمک تهیه کرد. فقط از دستور العمل های آزمایش شده برای تولید اسیدیته مناسب استفاده کنید.

هم بافت و هم طعم این ترشی پیاز خانگی ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت از حد انتظار باشد. دستور العمل های سریع ترشی در این نشریه ممکن است با نمک های کم سدیم مانند نمک های سبک تهیه شوند. استفاده از جایگزین های نمک توصیه نمی شود.

سرکه های سفید مقطر یا سرکه با اسیدیته 5 درصد (50 دانه) توصیه می شود. سرکه سفید معمولاً هنگامی که رنگ روشن مطلوب است، مانند میوه ها و گل کلم ترجیح داده می شود.

سرکه را رقیق نکنید مگر اینکه در دستور غذا مشخص شده باشد. اگر ترشی کمتری ترجیح می دهید، به جای کم کردن سرکه، شکر را اضافه کنید.

اغلب از قندهای گرانول سفید و قهوه ای استفاده می شود. شکر قهوه ای رنگ تیره تر و طعمی متمایز می دهد. شربت ذرت و عسل ممکن است طعم را تغییر دهند.

برای تهیه ترشی آب نرم توصیه می شود. آب بسیار سخت ممکن است اثر نامطلوبی بر رنگ و طعم محصولات ترشی داشته باشد. با این حال، مقداری آب سخت ممکن است ترشی سفت تری تولید کند.

آب سخت ممکن است با روش زیر تا حدودی نرم شود: آب را به مدت پنج دقیقه بجوشانید. کف را جدا کنید و اجازه دهید آب به مدت 24 ساعت بماند.

سپس بدون ایجاد مزاحمت برای رسوبات ته آب، آن را از آب خارج کنید. گزینه دیگر رقیق کردن آب سخت با آب نرم است. برای رقیق کردن، یک قسمت آب سخت را با دو قسمت آب نرم مخلوط کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.