زنی با پنیر پیتزا کم چرب خورشت فسنجان درست کرد

وقتی پیتزا در فر پخته می شود، مواد قهوه ای می شوند و حتی خوشمزه تر. واکنش میلارد زمانی اتفاق می‌افتد که اسیدهای آمینه موجود در غذاهای پر پروتئین مانند پنیر پیتزا کم چرب و پپرونی با قند موجود در آن غذاها هنگام حرارت دادن واکنش نشان می‌دهند.

فلفلی که با لبه های فر شده ترد می شود و پنیری که قهوه ای می شود و حباب می زند، نمونه هایی از واکنش میلارد در کار هستند.

پیتزا با نان، پنیر و سس گوجه فرنگی به عنوان یک غذای ساده به نظر می رسد این نیست. و حالا، دفعه بعد که می‌خواهید یک تکه را بخورید.

می‌توانید از تمام عناصر پیتزا که مغز ما را تحریک می‌کنند، جوانه‌های چشایی ما را هیجان زده و دهانمان را آب می‌کند، قدردانی کنید.

90000 کارشناس برای The Conversation نوشته اند. زیرا تنها دستور کار ما بازسازی اعتماد و خدمت به مردم از طریق در دسترس قرار دادن دانش در دسترس همه به جای تعداد معدودی است.

اکنون، می‌توانید هفته‌ای دو بار فهرستی از مقالات را در صندوق ورودی خود دریافت کنید. بدهم؟ وی در مطالعه حاضر از تحلیل حسی توصیفی (DSA) برای مقایسه پنیرهای پیتزا تهیه شده از ترکیبات مختلف پنیر موزارلای تازه و چدار نیمه رسیده و پخته شده به روش های معمولی و مایکروویو استفاده کرد.

واژگان حسی پنیر توسعه داده شد، و پروفایل های حسی توصیفی پنیرهای پیتزا با استفاده از گروهی از داوران نیمه آموزش دیده  مورد ارزیابی قرار گرفت.

ویژگی های زیر، طعم (چدار، اسیدی، ترش، تلخ، نمکی، خامه ای و کپک زده)، بافت (استحکام، کشش، سفتی و کشش دندان) و ظاهر (ذوب شدن، چرب بودن، قهوه ای شدن لبه ها و پارگی سطح) پنیرهای پیتزا آنالیز و با نمونه های شاهد مقایسه شدند.

پنیر متنوع ترین گروه محصولات لبنی است که در طیف وسیعی از طعم ها و اشکال موجود است. پنیر فرآوری شده نوعی پنیر تهیه شده از پنیر طبیعی است که با مواد دیگر مخلوط می شود .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.