لیمو دوست دار سلامتی شما

وقتی زندگی به شما لیمو می دهد … خوش شانس هستید. لیمو کلیدی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیتونوترینت ها و آنتی اکسیدان ها است. آنها به ویژه منابع خوبی از ویتامین C و فولات هستند.

به گفته دپارتمان باغبانی دانشگاه پوردو، لیمو یکی از محبوب ترین مرکبات اسیدی است. منشأ آنها ناشناخته است، اگرچه برخی باغبانان نظریه می دهند که آنها از شمال هند آمده اند.

لیمو در سراسر جنوب اروپا، خاورمیانه و شرق آسیا رشد می کند. آنها در سال 1493 توسط کریستوفر کلمب به دنیای جدید آورده شدند. امروزه تولید کنندگان پیشرو لیمو عبارتند از:

کالیفرنیا، آریزونا، ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه، قبرس، لبنان، آفریقای جنوبی و استرالیا. لیمو ترش سنگی در تمام طول سال در دسترس است اما تابستان فصل اوج آن است. لیمو یک میوه بسیار متنوع است.

لیمو

می‌توانید آن‌ها را به صورت ورقه‌ای بخورید، آب لیموی سالم بنوشید، لیموناد درست کنید، غذا را با آن تزئین کنید، پوست آن‌ها را آب نبات بزنید و از آب و پوست آن در آشپزی و غیره استفاده کنید.

آلیسا رامسی، متخصص تغذیه ثبت شده در نیویورک، متخصص قدرت و تهویه مطبوع و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید:

باید گفت لیمو ترش لیسبون سرشار از ویتامین C، فولات، پتاسیم، فلاونوئیدها و ترکیباتی به نام لیمونین است. لیمونین ها در آب لیمو یافت می شوند.

با توجه به سالم ترین غذاهای جهان، یک چهارم فنجان آب لیمو حاوی 31 درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C و 3 درصد فولات و 2 درصد پتاسیم است که همگی برای حدود 13 کالری است.

یک لیمو ترش سنگی حاوی 139 درصد از ویتامین C توصیه شده روزانه است و 22 کالری دارد.

 • منابع:
  1. Lemons: Health Benefits & Nutrition Facts
 • تبلیغات: 
  1. پیش بینی‌های افراد مشهور در مورد دلایل جنگ جهانی سوم!
  2. پرواز شتری که بال نداشت از افسانه تا واقعیت!
  3. استفاده از هواکش در یک عملیات تروریستی!
  4. با رب پوست صورت خود را شفاف کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.