مصرف میوه خشک هندوانه دیابت پیرمرد 80 ساله گیلانی را مداوا کرد

اعتقاد بر این است که هندوانه برای اولین بار بیش از 4000 سال پیش در شمال شرقی آفریقا اهلی شده است. این شیرینی و آبدار است و آن را به بهترین گزینه برای رفع تشنگی در طول گرمای تابستان تبدیل می کند.

این میوه گرد بزرگ دارای پوست سبز و گوشت قرمز روشن است. میوه خشک هندوانه سرشار از مواد مغذی از جمله آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A و C است.

در اینجا مهمترین فواید میوه خشک هندوانه برای سلامتی آورده شده است. به شما کمک می کند هیدراته بمانید. هیدراته ماندن برای عملکرد صحیح بدن مهم است.

تنظیم دمای بدن، عملکرد طبیعی اندام ها، تحویل مواد مغذی به سلول ها و هوشیاری تنها برخی از فرآیندهای بدن هستند که به هیدراتاسیون کافی متکی هستند.

خوردن غذاهایی با محتوای آب بالا ممکن است به بدن شما کمک کند تا آب مورد نیاز برای عملکرد صحیح را تامین کند. هندوانه از 92 درصد آب تشکیل شده است که آن را به گزینه ای عالی برای مصرف روزانه آب تبدیل می کند.

میوه خشک هندوانه

علاوه بر این، به دلیل محتوای بالای آب، این خربزه دارای چگالی کالری پایینی است و به عبارت دیگر، کالری بسیار کمی برای وزن کل خود دارد. مملو از مواد مغذی و ترکیبات گیاهی مفید است.

خوردن غذاهایی با تراکم کالری کم، مانند هندوانه، ممکن است به مدیریت وزن کمک کند و شما را برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کند.

محتوای بالای آب هندوانه ممکن است به هیدراته نگه داشتن شما کمک کند که از سلامت کلی شما حمایت می کند و همچنین احساس سیری کنید.هندوانه حاوی انواع مواد مغذی، از جمله پتاسیم، منیزیم، و ویتامین‌های A و C است.

همچنین کالری نسبتاً کمی دارد و تنها حاوی 46 کالری در هر فنجان (152 گرم) است. هندوانه همچنین منبعی غنی از سیترولین است، اسید آمینه ای که ممکن است عملکرد ورزش را بهبود بخشد.

بعلاوه، دارای آنتی اکسیدان هایی از جمله ویتامین C، کاروتنوئیدها، لیکوپن و کوکوربیتاسین E است. این ترکیبات به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند، که مولکول‌های ناپایداری هستند که در صورت تجمع در بدن ممکن است به سلول‌های شما آسیب برسانند.

با گذشت زمان، این آسیب ممکن است به شرایطی مانند دیابت، بیماری قلبی و سرطان منجر شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.