پرتقال محلی جهرم میوه مورد علاقه جرج بوش است

پرتقال که از خانواده مرکبات است از جمله میوه هایی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. پرتقال حاوی ویتامین C، پتاسیم، اسید فولیک و سیترات است.

پرتقال محلی جهرم فوایدی مانند جلوگیری از آسیب سلولی، مبارزه با رادیکال های آزاد، حمایت از سیستم ایمنی و محافظت در برابر میکروارگانیسم ها دارد.

پرتقال و همچنین کوزومین به عنوان میوه تازه. آب میوه تازه و آب خشک یک عنصر مهم در برنامه غذایی روزانه است. البته استفاده از پرتقال و سایر محصولات به دلیل خطر ابتلا به آلرژی برای کودکان زیر 1 سال توصیه نمی شود.

علاوه بر دستگاه گوارش و بیماران دیابتی، کسانی که از داروهای ضد التهاب، کاهش دهنده فشار خون، کلسترول و انگل استفاده می کنند باید به آب پرتقال نیز توجه کنند.

پرتقال چه نوع میوه ای است؟ پرتقال به طور گسترده در برزیل، ایالات متحده آمریکا، مکزیک و چین تولید می شود. این یک نوع مرکبات است که به ویژه سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است.

در حالی که انواع زیادی از پرتقال های ترش و شیرین وجود دارد، برخی از رایج ترین انواع آن عبارتند از والنسیا (به ویژه نوع مورد استفاده در تولید آب میوه)، کارا کارا، پرتقال ناول و پرتقال خونی.

پرتقال محلی جهرم

در حالی که اسپانیا، ترکیه، هند، مصر و یونان سالانه بیش از 1 میلیون تن پرتقال تولید می کنند، پرتقال آلانیا و فینیکه تنها گونه های کشت شده در کشور ما هستند.

علاوه بر مصرف پرتقال به عنوان میوه تازه؛ یکی از میوه هایی است که به صورت آب میوه تازه و خشک شده در تغذیه روزانه جایگاه بسیار خوبی دارد.

فواید پرتقال چیست؟ به لطف ویتامین C موجود در آن، پرتقال از آسیب سلولی جلوگیری می کند و با رادیکال های آزاد که باعث سرطان می شوند مبارزه می کند.

از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند و در برابر میکروارگانیسم ها محافظت می کند. با کاهش سرعت دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن از سلامت چشم حمایت می کند.

علاوه بر این، با افزایش جذب آهن به بهبود کم خونی کمک می کند. در افراد مبتلا به کمبود آهن، مصرف آب پرتقال می تواند برای دریافت ویتامین C همراه با منابع غنی از آهن مانند تخم مرغ و گوشت مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.