گلابی دوشیزی که موجب ازدواج ترسناک دختر و پسری شد

گلابی دوشیز سرده ای از حدود 20 تا 45 درخت و درختچه در خانواده گل سرخ، از جمله گلابی معمولی. یکی از مهمترین درختان میوه در جهان، گلابی معمولی است که در تمام کشورهای منطقه معتدل هر دو نیمکره کشت می شود.

این میوه معمولا به صورت تازه یا کنسرو شده مصرف می شود. همچنین برای تولید پری، یک نوشیدنی الکلی استفاده می شود. گونه های مختلفی مانند گلابی Callery  به عنوان گیاهان زینتی رشد می کنند.

درخت گلابی معمولی سر پهن است و در زمان بلوغ تا 13 متر ارتفاع دارد. درختان نسبتاً طولانی هستند و ممکن است به اندازه قابل توجهی برسند مگر اینکه به دقت آموزش داده شوند و هرس شوند.

برگهای چرمی گرد تا بیضی شکل که در پایه آنها تا حدودی گوه ای شکل هستند، تقریباً همزمان با گلها ظاهر می شوند که حدود 2.5 سانتی متر عرض و معمولاً سفید هستند.

گلابی معمولاً سفید یا صورتی است و دارای پنج گلبرگ و کاسبرگ است. پایه های پنج سبک از هم جدا شده اند.

گلابی

میوه‌های گلابی به طور کلی شیرین‌تر و بافت نرم‌تری نسبت به سیب دارند و با وجود سلول‌های سخت در گوشت، به‌اصطلاح شن یا سلول‌های سنگی متمایز می‌شوند. به طور کلی میوه های گلابی دراز هستند و در انتهای ساقه باریک و در انتهای مخالف پهن تر هستند.

گلابی معمولاً از طریق جوانه زدن یا پیوند روی پایه ای که معمولاً منشا Pyrus communis دارد تکثیر می شود. در اروپا پایه اصلی مورد استفاده به است که درختی کوتوله تولید می کند که در سنین پایین تر از اکثر درختان روی پایه گلابی میوه می دهد. مانند سایر اعضای خانواده گل سرخ، گونه های Pyrus به طور کلی به سوختگی، آنتراکنوز، شانکر و سفیدک پودری حساس هستند.

گلابی معمولی احتمالاً منشأ اروپایی دارد و از زمان های قدیم کشت می شده است. به محض ایجاد مستعمرات، گلابی توسط اروپایی ها وارد دنیای جدید شد. مبلغان اولیه اسپانیایی میوه را به مکزیک و کالیفرنیا بردند.

در اکثر کشورهای گلابی در جهان خارج از آسیا، با اختلاف گسترده‌ترین گونه گلابی کشت شده، ویلیامز بون کرتین است که در ایالات متحده به نام بارتلت شناخته می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.